Anasayfa / Altın / Son Dakika | Altın fiyatları ne kadar oldu? 20 Kasım Altın fiyatları

Son Dakika | Altın fiyatları ne kadar oldu? 20 Kasım Altın fiyatları

Altın fiyatları konusunda son dakika gelişmeleri yaşanırken vatandaşların ilgili araştırmaları da devam ediyor. Toplumun tüm katmanından vatandaşlar büyük bir ilgiyle altın fiyatlarını araştırıyor. Düğün sezonunun son zamanlarında 20 Kasım gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve Cumhuriyet altın fiyatları hakkındaki detaylı gelişmeler, anlık değişimler ve uzman yorumları haberimizde. Öyle ki konu hakkındaki bütünlüğü tam olarak kavramak için kültürel kodları iyi incelemek gerekmektedir. Birikim açısından da altın, en çok yatırım yapılan nesneler arasında yer alır.

2189482_32e6b18aa1aab0a5d5aa26c09cf412d6_640x640

Düğünlerde en çok armağan edilen nesne kuşkusuz altındır. Nesillerden nesile devam eden bu gelenek kültürünün parçası şeklindedir. Ortak hafıza ve toplumsal değerler kültürü oluşturur. Düğünlerde karşılıklı olarak yapılan altın alışverişi sosyal yardımlaşmayı ve birlikteliği de arttırır. Bu durum da altın fiyatları konusunun daha çok araştırılmasına neden olur. Dolar ve euro baz alındığında altın, en çok birikim yapılan değerler arasında ilk sırada yer alır.

20 KASIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Haftanın ikinci iş günü olan 20 Kasım altın fiyatları hakkındaki tüm detayları, alış – satış fiyatlarını, alınma amaçlarını sizler için derledik. Okurken yorulmayacağınız bu haberimizde altın fiyatları hakkındaki son dakika detaylarını da bulabilirsiniz.

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Gram altın ülkemizde çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın çeşitleri arasında yer alır. Gram altın bu sabah saatlerinde 210,69 TL‘den alınırken 210,75 TL‘den satılmaktadır. Özellikle piyasalarda bir dönem yaşanan sıkıntılardan sonra çeyrek altın fiyatlarının 450 TL’ye kadar çıkması gram altını vatandaşın gözdesi yapmıştı.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Kuşkusuz çeyrek altın vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen, araştırılan konular arasında yer almaktadır. Çeyrek altın fiyatları yatırım açısından da oldukça önemlidir. Yastık altı altınları olarak nitelendirilen altınların çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın 20 Kasım Salı günü 336,92 TL‘den alınırken 342,48 TL‘den satılmaktadır.

YARIM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Yarım altın fiyatları konusunda detaylı araştırmalar devam ediyor. Yarım altın genelde düğünlerde gelin ve damadın yakınları tarafından aile fertleri tarafından, dostları tarafından armağan edilir ayrıca yarım altın değerli bir birikim aracıdır. Bugün 671,73TL‘den alınan yarım altın 689,18 TL‘den satılmaktadır.

 

TAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Tam altın fiyatları bu sabah şu şekilde seyrediyor; 20 Kasım Salı günü tam altın 1.347,42 TL‘den alınırken 1.373,89 TL‘den satılıyor. Tam altın genelde birikim ve yatırım amacıyla kuyumculardan satın alınır ve kolay kolay bozdurulmaz. Yakınlık derecesine göre düğünlerde de armağan edilir.

CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Ülkemizde Cumhuriyet altını detaylı olarak takip edilen altın türleri arasındadır. Çeyrek altın ile benzerlik gösteren Cumhuriyet altını kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını çeyrek altından hem daha ağır hem daha pahalı olduğundan çok daha uzun vadeli birikim aracıdır. Bugün 1.392,00 TL‘den alınan Cumhuriyet altını 1.413,00TL‘den satılmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Sayıların Toplamını Kutucuğa Yazınız ->(Sahte Yorumlar İçindir) *

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow